O NÁS

Jak vše začalo?

Už od malička jsem vyrůstala v rodině, která miluje psy, takže čtyřnozí kamarádi k mému životu patří už tak nějak automaticky. Mít někoho „pořád za zadkem“ je pro mě tedy naprosto běžné. 

Když jsme se s manželem přestěhovali do domu se zahradou, bylo od začátku jasno. Labouš!! Přivezli jsme si domů chlupaté miminko a prožili s ním (a stále prožíváme) neuvěřitelně krásné chvíle! Je to tak milé stvoření a ten nejúžasnější pes pod Sluncem! Vím, tohle zřejmě říká každý milující páníček, ale…  

Ale to je právě ono! Zeptejte se sami sebe, kolik peněz vás to vaše chlupaté miminko měsíčně stojí? Já si tuto otázku položila už několikrát, mnohokrát se u odpovědi vylekala, ale ani jednou s tím nic neudělala. Říkám si však: proč také? Vždyť si veškerou moji lásku a péči zaslouží! A nemám pravdu? Oni by za nás položili život, jsou nám vždy nablízku, když se necítíme dobře, vytáhnou nás ven, a my se tak udržujeme ve zdravé kondici (ruku na srdce, kolikrát byste vyrazili na procházku nemít psa?!), a jsou těmi nejvěrnějšími parťáky, díky nimž nejsme nikdy sami…

O kom jiném se tohle vše dá říct? Je spousta důvodů, proč je tak rozmazlovat! Napadají mě slova George Grahama Westa, který přátelství psa k člověku dokázal popsat krásnými a dojemnými slovy:

Nejlepší přítel se může obrátit proti člověku a stát se jeho nepřítelem. Syn a dcera, které s láskou vychoval, se k němu mohou zachovat nevděčně. Ti, kdo jsou nám nejbližší a nejdražší, ti, jimž svěřujeme své štěstí a dobré jméno, se mohou projevit jako nehodní naší důvěry. Člověk může přijít o své peníze. Ztratí je třeba ve chvíli, kdy je nejvíce potřebuje. O pověst nás může připravit jediné neuvážené rozhodnutí. Lidé, kteří před námi klekají a uctívají nás v dobách našeho úspěchu, mohou být prvními, kdo po nás hodí kamenem zášti, jakmile se nám nad hlavou objeví oblak selhání. Jediný absolutně nesobecký přítel, jehož člověk může mít v tomto sobeckém světě, přítel, který se za žádných okolností nezachová nevděčně či zrádně, je jeho pes. Pes stojí po boku člověka v bohatství i chudobě, ve zdraví i v nemoci. Když vane chladný vítr a sníh divoce poletuje, neváhá spát na studené zemi, jen aby byl nablízku svému pánovi. Líbá ruku, která nemůže nabídnout potravu, olizuje šrámy utržené při střetu s drsným světem. Střeží spánek žebráka, jako kdyby šlo o prince. I když člověka zradí všichni ostatní přátelé, pes zůstává. I když se majetek rozplyne a sláva padne v prach, je v lásce stálý jako slunce na nebeské dráze. Jestliže osud vrhne pána na okraj světa bez známých a bez domova, věrný pes nežádá jiná privilegia, než ho doprovázet, chránit před nebezpečím a bojovat proti jeho nepřátelům. A když přijde konec, smrt sevře pána ve svém náručí a jeho tělo spočine v chladné zemi, bez ohledu na to, zda přijdou ostatní přátelé, u hrobu bude šlechetný pes, hlavu mezi tlapkami, oči smutné a přece bděle otevřené, věrné a upřímné dokonce i ke smrti.

Psi si nás získali už dávno, a tak se už několik let pokoušíme vymyslet práci, při které bychom jim byli nablízku. Jelikož v momentě, kdy spojíte práci se zábavou a láskou, vznikne z toho něco jedinečného. V našem případě ZMRZLINA PRO PSY.

Zmrzlina pro psy

Abych ale nepřeskakovala… Mnohokrát jsem na ulici, v parku či u vody viděla lidi, kteří koupili zmrzlinu sobě a také svému čtyřnohému příteli. Pokaždé jsem si v takovou chvíli říkala, jak velkou dělají chybu – vždyť zmrzlina obsahuje příšerné množství tuku, cukru (psi jsou ohroženi cukrovkou stejně jako lidé, a to vůbec nemluvě o riziku tloustnutí), laktózu a jiné zvířeti škodlivé látky. Nakonec jsem si položila otázku: proč s tím něco neudělat? Začali jsme ihned pátrat po informacích, které by se týkaly psí zmrzliny, ale pořád jsme na něco naráželi – produkt například obsahoval cukr, a společnost se tak za název "Psí zmrzlina" pouze schovávala, nebo v něm byla laktóza, sůl atd. Na výrobek, který by dokonale reprezentoval naše představy, zkrátka ne a ne narazit…

Až jednou přišel den D

Až jednou přišel den D a my se spojili s italskou firmou, která vyrábí směs vyvinutou top veterináři a výživovým specialistou Maco Marchi. To bylo přesně ono! Zmrzlina obsahuje látky, které psovi prospívají, je velmi chutná, osvěžující… Co více si přát? Na nic jsme nečekali, sbalili si batůžky, připravili business plán a vyrazili na jih Evropy. Oděni do obleků a vybaveni radami od právníků nás ve dveřích přivítal neuvěřitelně milý Ital, od pohledu pejskař. Uff! To nejtěžší máme za sebou, padli jsme si do oka. S velkým údivem jsme si prohlédli laboratoř, ve které produkt vznikal, seznámili se s názory Italů na zmrzlinu pro chlupáče a celí nadšení se vrátili zpátky domů, do České republiky… Nyní jsme tu pro vás a vaše pejsky.   

Vaše Veronika Jakešová